اخبار قبرس شمالی | بزرگداشت عملیات صلح قبرس

خانه - LGCNews - اخبار قبرس شمالی | بزرگداشت عملیات صلح قبرس

عملیات صلح ترکیه - 1974 - قبرس

کبریس پستاسی تجربه می کند پنجاهمین سالگرد عملیات صلح در قبرس*، در ماه جولای جشن گرفته می شود. اولین تامین کننده هواپیمای ترکیه، TCG Anadolu، نیمی از مراسمی را که در جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) برگزار می شود، خواهد دزدید. TCG Anadolu به همراه کشتی‌های همراه، رژه دریایی خواهد ساخت و قدرت خود را در دریای مدیترانه نشان خواهد داد. پس از پایان رژه دریایی TCG Anadolu، تیم‌های ستاره‌های ترکیه و SoloTürk پروازهای نمایشی و سلامی خواهند ساخت.

سکه ویژه ای که باید سکه شود

برای شروع اجراها توسط نیروهای هوایی و دریایی، و انواع گسترده ای از اقدامات به مناسبت پنجاهمین سالگرد عملیات صلح TRNC، همراه با اجرای دوئل توسط گروه موسیقی و مهتران (گروه شبه نظامیان عثمانی)، مسابقات اقدامات ورزشی، برگزار می شود. کنفرانس‌ها، سمینارها، سمپوزیوم‌ها، مسابقات مقاله‌نویسی، کاشت درخت، نمایشگاه‌ها و رویدادها با مکان‌های خواهر در سراسر جهان.

علاوه بر این، یک نشان قطعی، نقش یادبود و سکه برای پنجاهمین سالگرد تولید خواهد شد.

کبریس پستاسی

*عملیات صلح در قبرس که توسط برخی به عنوان حمله ترکیه به قبرس نیز توصیف می‌شود، یک مداخله شبه‌نظامی توسط ترکیه در 20 ژوئیه 1974 بود که در پاسخ به کودتا در قبرس تا 18 اوت ادامه داشت.

پیشینه تاریخی که به اندازه این مناسبت منجر می شود:

حاکمیت و استقلال بریتانیا:

قبرس از سال 1878 تا 1960 تحت سلطه استعمار بریتانیا بود. در مرحله‌ای از این دوران، فشار فزاینده‌ای بین اکثریت یونانی‌های قبرس، که خواهان انوسیس (اتحاد با یونان) بودند و اقلیت ترک‌های قبرس که طرفدار تقسیم بودند، وجود داشت. (شکاف جزیره).

استقلال و استرس بین جمعی:

قبرس در 16 آگوست 1960 از بریتانیای کبیر استقلال یافت و به جمهوری قبرس تبدیل شد. قراردادهای زوریخ و لندن ساختاری را ایجاد کردند که برای حفظ سرزندگی بین یونانی‌های قبرس و ترک‌های قبرس طراحی شده بود.

علیرغم این آمادگی ها، خشونت های بین جمعی در سال های 1963-1964 رخ داد که منجر به مداخله نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شد.

ظهور ناسیونالیسم:

دهه 1960 و اوایل دهه 1970 شاهد رشد ناسیونالیسم در بین همه جوامع بود. اسقف اعظم ماکاریوس سوم، رهبر یونانی‌های قبرس، به دنبال کاهش تأثیر ترک‌های قبرس بود که منجر به جنگ اضافی شد.

کودتا و مداخله ترکیه

کودتای یونان:

در 15 ژوئیه 1974، نظامیان یونانی از کودتا در قبرس با هدف تشکیل Enosis حمایت کردند. کودتا، رئیس جمهور ماکاریوس را برکنار کرد و نیکوس سامپسون، یکی از حامیان مشخص اتحاد با یونان را بر سر کار آورد.

مداخله ترکیه:

ترکیه در واکنش به کودتا و ترس از اتحاد احتمالی قبرس با یونان، از حقوق خود به عنوان ضامن حیات تحت معاهده ضمانت استفاده کرد. در 20 ژوئیه 1974، ترکیه مداخله شبه نظامیان را با اشاره به حمایت از جامعه ترک قبرس آغاز کرد.

عملیات و پیامد:

این مداخله منجر به اشغال تقریباً 37 درصد از نیمه شمالی جزیره توسط نیروهای ترکیه شد. این اقدام شبه نظامیان منجر به جابجایی حیاتی ساکنان شد و یونانی‌های قبرس از شمال گریختند و قبرسی‌های ترک به مناطق تحت مدیریت ترک‌ها رفتند.

مداخله پس از برقراری آتش بس متوقف شد، با این حال جزیره از آن زمان تاکنون تقسیم شده است. در سال 1983، خانه تحت حاکمیت ترکیه خود را جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) اعلام کرد که به طور کامل توسط ترکیه به رسمیت شناخته شد.

میراث و بزرگداشت

عملیات صلح قبرس در ترکیه و TRNC به عنوان یک مناسبت حیاتی برای حفظ جامعه ترک قبرس و جلوگیری از الحاق قبرس به یونان مورد احترام است. پنجاهمین سالگرد نقطه عطفی در این گذشته باستانی است که مداخله شبه نظامیان و نهاد بعدی TRNC را جشن می گیرد.

نتیجه

پیشینه قدیمی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد به دست می‌آید شامل یک سری گرایش‌های سیاسی، اجتماعی و شبه‌نظامی پیچیده و مرتبط است. جنگ قبرس با تلاش های مداوم برای اتحاد مجدد و آشتی بین جوامع یونانی و ترک در جزیره حل نشده باقی مانده است.

هدفی نه چندان دور، فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد برای قبرس ماریا آنجلا هولگوین کوئلار پس از نگاهی ثانویه جزیره را ترک کرد تا با دو رهبر جامعه قبرس، دیگر سیاستمداران و اعضای جامعه مدنی دیدار کند. یک علامت کروی اخیر از مذاکرات قبرس را تحت تاثیر قرار دهد. تا اینجا بدون موفقیت. [Ed.]

Rate this post
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr
Skype

لیست املاک در قبرس شمالی

محدوده قیمت (تومان)
محدوده قیمت (تومان) - slider
1،580،000،00013،180،000،000
انتخاب نوع ملک
پروژه دافین اٌ لِ آ قبرس شمالی
مشاهده شرایط
قیمت اصلی 5,190,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,580,000,000 تومان است.
رزماری قبرس شمالی ا ل آ
مشاهده شرایط
قیمت اصلی 5,720,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,730,000,000 تومان است.
رزماری قبرس شمالی ا ل آ
مشاهده شرایط
قیمت اصلی 6,020,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,800,000,000 تومان است.

ثبت نام مشاوره رایگان

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط مستقیم با مشاور