بیانیه ارطغرولوغلو وزیر امور خارجه در رابطه با نقض منطقه حائل توسط طرف یونانی قبرس؛ کمپین انتخاباتی کیزیلیورک و مدارس یونانی قبرس در دیپکارپاز. | جمهوری ترک قبرس شمالی

خانه - Turkish-Republic-of-Northern-Cyprus - بیانیه ارطغرولوغلو وزیر امور خارجه در رابطه با نقض منطقه حائل توسط طرف یونانی قبرس؛ کمپین انتخاباتی کیزیلیورک و مدارس یونانی قبرس در دیپکارپاز. | جمهوری ترک قبرس شمالی

بیانیه ارطغرولوغلو وزیر امور خارجه در رابطه با نقض منطقه حائل توسط طرف یونانی قبرس؛ کمپین انتخاباتی کیزیلیورک و مدارس یونانی قبرس در دیپکارپاز. | جمهوری ترک قبرس شمالی

تحسین ارطغر اوغلو، وزیر امور خارجه، صفات اخیر ترک آجانسی کیبریس را ارزیابی کرد.

ارتوغرول اوغلو با اشاره به اینکه دولت یونانی قبرس برای مدت طولانی درگیر فعالیت های یک جانبه در نقض فاصله منطقه حائل بوده است، اظهار داشت: «علیرغم مخالفت های ما، مسیر دوگانه لارناکا-دیکلیا-آیا نپا. مسیر دوگانه Pile-Kingsfield، و Pile-Oroklini دوگانه، که با ایجاد وقایع انجام شده و سفر توسط ترک‌های قبرسی از دارایی‌های ما ساخته شده‌اند، نمونه‌های اخلاقی کمی از آن نقض‌های منطقه حائل هستند. همه این تخلفات در ورودی چشم و با راهنمایی های نیروی حافظ صلح متحد بین المللی اختصاص داده شده است که با خودداری از واکنش به نقض منطقه حائل مربوط به جنبه یونانی قبرس، نگرش مغرضانه ای را از خود نشان می دهد که از انجام وظایف خود بی طرفانه حذف شده است. ”

ارتوغرول اوغلو توضیح داد:

«اخیراً، جنبه یونانی قبرس رشد یک مسیر دوگانه را آغاز کرده است که منطقه حایل بین آستومریت-اوریهو را نقض کرده است و حتی تا آنجا پیش رفت که تغییراتی در googlemaps ایجاد کرد تا مسیر دوگانه مذکور را به گونه‌ای به تصویر بکشد که گویی در داخل جنبه قبرس یونانی وجود دارد. . علاوه بر این، یک ساختمان نظامی متعلق به نیروهای حافظ صلح متحد بین المللی در داخل منطقه حائل به جنبه یونانی قبرس اختصاص داده شده است تا به عنوان یک مرکز تولید صندلی بالغ شود. نیروهای حافظ صلح متحد بین‌المللی که موظف به جلوگیری از همه این نقض‌ها هستند، دیگر در تعقیب و گریز فراتر از «گزارش» در مورد این رنج موفق نبوده‌اند. در انبوهی از دست‌ها، از نظر مکان‌های بین‌الملل متحد بسیار ناخوشایند است که قدرت حافظ صلح تلاش کند تا پروژه ساخت راه‌راه دوگانه صرفاً بشردوستانه Yiğitler-Pile را مسدود کند و از قدرت علیه ساکنان ما استفاده کند. در زمانی که حضور نیروهای حافظ صلح بین‌المللی متحد در قبرس به شصتمین سیصد و شصت و پنج روز خود رسیده است، زمان آن فرا رسیده است که در مورد مأموریت و مسئولیت‌های خود به همان اندازه موفقیت‌آمیز تحقیق کند که دستاوردهای خود را با موفقیت انجام می‌دهد. آلوده به این است که نگرش مغرضانه آشکار آن در جهت 2 جنبه در جزیره هر روز افزایش می یابد. انتظار ما این است که نیروهای حافظ صلح متحد بین‌المللی گام‌های مشخصی برای گردآوری اعتماد از بین رفته ترک‌های قبرس به ما بردارند.»

ارطغر اوغلو وزیر امور خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد که مبارزات انتخاباتی مجدد نیازی قیزلیورک در مورد انتخابات پارلمان اروپا که وی در TRNC در حال انجام است، دیگر مورد اعتبار ما قرار نگیرد.

نیازی کیزیلیورک، که برای انتخابات مجدد در پارلمان اروپا نامزد شده است و می‌خواهد کمپین انتخاباتی را در کشور ما با موفقیت به راه بیندازد، به نظر می‌رسد که از یاد برده است که چگونه و از چه طریقی پیشرفت کرده است. ارتوغرول اوغلو گفت:

علیرغم این حقیقت که حتی توافقات جهانی 1960 نقشه انتخاباتی را تجهیز کرد که به موجب آن ما ترک‌های قبرس و یونانی‌های قبرس نمایندگان خود را یکی یکی انتخاب می‌کردند، نیازی کیزیلیورک رژیمی را تأیید کرده است که به یک دولت کاملاً یونانی در قبرس تبدیل شده است. 1963 و که خود را به عنوان “جمهوری قبرس” به عنوان تنها نماینده مستقل کل جزیره شما در سراسر جهان معرفی می کند. با توجه به این حقیقت، او تلاشی را انجام می دهد که قبلاً هرگز در قبرس مورد توجه قرار نگرفته است و در آن تلاش می کند تا یک مدل کاملاً جدید ایجاد کند تا رای هر یک از ترک های قبرس از ما و یونانی های قبرس از ما را به دست آورد. ”

ارتوغرولوغلو با یادآوری اینکه اتحادیه اروپا در سال 2004 با تصویب عضویت یکجانبه دولت یونانی قبرس در اتحادیه اروپا که به طور کامل نماینده یونانی قبرس ما در جزیره است، بین دو جنبه در جزیره ترجیح داد، گفت: «نتوانم از یونان جدا شوم. و مدار دولت یونانی قبرس زیر نقاب انسجام عضویت، بسیار آشکار است که اتحادیه اروپا به دنبال کدام کشورهاست. اعمال ما که از چنین ذهنیتی از امیدهای مفرط برخورداریم کاملاً برای خود الزام آور است.»

وزیر ارطغرول اوغلو گفت: «سایر مردمی که در مورد حاکمیت یونانی‌های قبرس بر جزیره قضاوت می‌کنند، از تغذیه از «خرده‌های رحمتی» که دولت یونانی قبرس به عنوان یک «لطف» در اختیار آنها قرار می‌دهد، خرسند هستند، بدیهی است ذهنیتی که کیزیلیورک برای او مناسب است. من امیدوارم که ما دیگر به فعالیت‌های کیزیلیورک در کشورمان که سعی می‌کند به خاطر دارایی‌های سودمند خصوصی‌اش به آنها دروغ بگوید، اعتبار ندهیم.»

وزیر امور خارجه همچنین در مورد اخبار رسانه های یونانی قبرس مربوط به دانشکده های یونانی قبرس در کارپاز توضیحاتی ارائه کرد.

ارطغرول اوغلو یادآور شد که حقوق قطعی به یونانی‌های قبرسی از ما اعطا شده است که در چارچوب اسکان داوطلبانه جمعیتی که در سال 1975 بین بخش ترک‌های قبرس و قبرس یونانی انجام شد، ادامه اقامت خود را در بخش ترک‌های قبرس انتخاب کردند. که مطابق با این حل و فصل، ظرفیت یونانی های قبرس از ما در شرایطی که به راحتی حقوق خود را در زمینه آموزش، آزادی حرکت، بهداشت و مراقبت از خود به خوبی ایفا کنند، حفظ شده است.

ارطغرول اوغلو، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: اتحادیه ما نسبت به یونانی‌های قبرسی که از سال 1975 داوطلبانه در قبرس ترک‌نشینی انتخاب شده‌اند، حساسیت لازم را نشان داده تا بتوانند در صلح و آرامش زندگی کنند.

ارتوغرو اوغلو گفت: «دانشکده‌های یونانی قبرس که فضای زیادی در اختیار دارند و زیر نظر وزارت آموزش و پرورش TRNC کار می‌کنند، مطمئن هستند که یونانی‌های قبرسی مقیم کشورمان از حق آموزش خود لذت ببرند.» Ertuğruloğlu افزود که این کالج ها زیر نظر وزارت آموزش TRNC کار می کنند و دانشگاهیان دانشکده و کتاب های درسی توسط دولت یونانی قبرس اعزام می شوند. ارتوغرول اوغلو خاطرنشان کرد که انتصاب دانشگاهیان و تغییر کتب درسی به دانشگاه ها با هماهنگی نیروهای حافظ صلح متحد بین المللی انجام می شود.

Ertuğruloğlu با بیان اینکه یونانی‌های قبرسی ساکن در TRNC موفق شده‌اند با استفاده از دروازه‌های مرزی که از سال 2003 منشأ گرفته‌اند، از جنبه قبرس یونانی کنترل کنند، گفت: “قبرس یونانی ما که در امنیت و آرامش در کشورمان زندگی می‌کنیم، متأسفانه به سر می‌بریم. رهبری یونانی‌های قبرس به‌عنوان یک نقشه سیاسی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند و ادعا می‌کنند که آنها در به اصطلاح «محصور» زندگی می‌کنند. آنها برای کمک به جاه طلبی های سیاسی رهبری یونانی قبرس به بهای استثمار شدن در پلتفرم های جهانی بالغ شده اند.»

ارتوغرول اوغلو ادامه داد:

«دولت یونانی قبرس با عملکرد شستشوی مغزی کودکان یونانی قبرسی مقیم کشور ما و به طور مداوم نفرت را به سمت ترک‌ها القا می‌کند، تلاش می‌کند کتاب‌های درسی را به کالج‌های یونانی قبرس در کشور ما ارسال کند. بالغ در دولت یونانی قبرس حاوی نژادپرستی و سخنان زننده است. کتاب‌های درسی مذکور که توسط نیروهای حافظ صلح متحد بین‌المللی به وزارت ما تحویل داده می‌شود، توسط مقامات ما ارزیابی می‌شود و عوام حاوی فلسفه نفرت‌انگیز از تدریس در کشور ما خودداری می‌کنند. طبیعتاً، این وظیفه و مسئولیت پذیری اوتر است که همه اقدامات احتیاطی را انجام دهیم تا مطمئن شویم که سایر افراد ساکن در کشور لذت بخش ما دیگر با احساسات نفرت و نژادپرستی رشد نخواهند کرد. با بازرسی کالج های یونانی قبرس در کارپاز که توسط وزارت آموزش و پرورش ما انجام شد، مشخص شد که کتاب های درسی با فلسفه توهین آمیز که ما در سال 2015 از آنها رد کرده بودیم، در حال حاضر در دانشکده های فوق الذکر تدریس می شود.

این می‌خواهد هیچ چیز باعث تحقیر دولت یونانی قبرس شود که بازی مسموم کردن ذهن‌های جوان با کتاب‌های درسی در حال حاضر برای ترسیم کردن قبرس یونانی از ما که با خوشحالی در جمهوری ترک قبرس شمالی به‌عنوان «محصور» زندگی می‌کنیم، شده است. کشف شده است. از آنجایی که سیاستمداران یونانی قبرس از اقدامات خود خجالت می‌کشند، رفتار افراطی و قدرتمندانه در تریبون‌های جهانی بسیار دورویی است. در انبوهی از دست‌ها، ناکارآمدی مکان‌های بین‌المللی متحد، نیروهای حافظ صلح، دوباره آشکار شد، زیرا گردهمایی که به عنوان تسهیل‌کننده‌ای برای جابه‌جایی کتاب‌های درسی مذکور به کالج‌های یونانی قبرس ظاهر می‌شود.

ارطغرول اوغلو وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد که هیچ ابتکاری از سوی دولت یونانی قبرس برای ترک قبرس از ما که ماندن در جنبه یونانی قبرس را انتخاب کرده بود، وجود نداشته است و هرگز یک کالج ترکی جالب در قبرس جنوبی وجود نداشته است.

Rate this post
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr
Skype

لیست املاک در قبرس شمالی

محدوده قیمت (تومان)
محدوده قیمت (تومان) - slider
1،720،000،00014،350،000،000
انتخاب نوع ملک
پروژه دافین اٌ لِ آ قبرس شمالی
مشاهده شرایط
1,720,000,000 تومان
رزماری قبرس شمالی ا ل آ
مشاهده شرایط
1,880,000,000 تومان
رزماری قبرس شمالی ا ل آ
مشاهده شرایط
1,960,000,000 تومان

ثبت نام مشاوره رایگان

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط مستقیم با مشاور